CHP Belediye Başkan Adayları belirleme sürecinde Genel Merkeze karşı tavır alıp istifa eden partililere karşı sert bir tepki geldi. CHP Genel Merkezinin belirlediği adayları beğenmediklerini iddia edip CHP istifa eden ve CHP içerisinde üye kalmaya devam edip belirlenen adaylara karşı kampanya yürütenlere karşı CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı Etem Mutlu “ CHP varsa siz varsınız” diyerek sert bir tepki gösterdi.

CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı Etem Mutlu’dan CHP Belediye Başkan Adayları belirleme sürecinde Genel Merkeze karşı tavır alıp istifa eden partililere karşı sert bir tepki geldi.


CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı
Etem Mutlu

Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada Mutlu “ CHP varsa siz varsınız” dedi.

CHP VARSA SİZ VARSINIZ

Sert bir şekilde tepkisini ortaya koyan Mutlu’nun sosyal medya hesabındaki paylaşımı aynen şöyle:
“CHP varsa Herkes için var. CHP varsa siz varsınız. Bu partinin sizlere hiçbir borcu yok. Ne küsecek ne ihanet edecek bir mazeretiniz yok. CHP olmasa hanginiz oturduğunuz sitede apartman yöneticisi olabilirdiniz. Has yüzünüze Sırma saçlarınıza heves değiliz. Hayalini kuramayacağınız makamlara geldiniz. Kiminiz belediye başkanı Kiminiz ilçe başkanı oldunuz 7 ceddiniz protokolde kasım kasım kasılarak caka sattınız. Şimdi utanmadan partiyi satıyorsunuz. Kiminiz meclis üyesi oldunuz Arya’lardan maaş alıp karnınızı doyurdunuz. Çoluk çocuk eş yandaş belediyede işe doldurdunuz. Atamayı bile bile itiraz etmeyip 15 kişi aday oldunuz. Bir kişinin Atanacağını 14 kişinin kalacağını biliyordunuz. Bu CHP’nin hiçbirinize borcu yanlışı yok. ORTADA İHANET VAR ORTADA SİNSİLİK VAR CHP’li gibi davranıp satma var. Dün yaptınız aynı ihaneti bugünde yapıyorsunuz En kötüsü sinsi yapıyorsunuz. Çıkıp aslan gibi AKP li olduk diyebilirsiniz Zor olacak ama bir defa dik durun bir defa ŞEYH ETEMİ”

PARTİLİLERDEN BÜYÜK DESTEK GELDİ

Öte yandan Etem Mutlu’nun kendi sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşıma çok sayıda partiliden destek geldi. Partililer” CHP dava partisidir. Koltuk partisi değildir. Bugün adayları bahane edip CHP’ye karşı muhalefet eden “ sözde partililer” CHP’nin en büyük düşamanıdır.Genel seçimlerinde Milletvekili adayını beğenmezler CHP’ye oy vermezler yerel seçimlerde Belediye Başkan adayını beğenmezler oy vermezler bunlar nasıl partilidir. Rantı biten menfaati biten CHP’ye düşman oluyor. Asolal CHPdir, kişiler değildir.” dediler.