Efeler Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğrencileri “Can Dostları Trafiği Aydınlatıyor Projesi” ile Türkiye finaline katılacak.

Can Dostu Hareketi, Millî Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları arasında imzalanan iş birliği protokolüyle, 2010 yılından beri yürütülüyor. Öğrencilerde, öğretmenlerde, şoförlerde ve velilerde trafik kurallarına uyma konusunda farkındalık yaratmak sorumluluk bilincini aşılamak üzere hazırlanan projede Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğrencileri “Can Dostları Trafiği Aydınlatıyor Projesi” ile Türkiye Finaline katılacak.

Daha önce çok sayıda projeyi hayata geçiren okul velileri ve öğrencilerin katıldığı “Ailemle Pedalliyorum” bisiklet sürme etkinliği Yahya Kemal Beyatlı İlkokulunda start almış, Çine yolundan kent meydanına kadar devam etmiş kamuoyunun dikkatlerinin konuya odaklanması için önemli bir adım atılmıştı. Kent meydanında ve okul bahçesinde gerçekleştirilen kan bağışında Kızılay Kan Merkezine 81 ünite kan bağışında bulunulmuştu. Aralık ayında okul konferans salonunda gerçekleştirilen tiyatro ve müzikal gösteri ile proje tamamlanmış ve 14 Ocak’ta gerçekleştirilecek Türkiye Finali’nde Aydın ilini temsilen proje değerlendirileceği belirtildi.