Türkiye Voleybol Federasyonu Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Aydın Büyükşehir Belediyespor, ligin ikinci devresinde çıkış yakalamak istiyor.

Ligin ilk devresinde ilk 3 maçta set vermeden galibiyet serisi yapan Aydın Büyükşehir Belediyespor, devamında kötü bir performans sergiledi. CEV Challenge Kupası’nda aldığı galibiyetlerle kendine gelen Aydın BŞB, bu performansı lige yansıtsa da bazı maçları şanssız bir şekilde kaybetti. Ligde 14 puan toplayan ve 8. sırada kalan Aydın, 17 set alırken, 21 set verdi. 4 kez 3-0 kazanan Aydın BŞB, 4 kez de 3-0 kaybetti. 2 kez 3-2 kaybeden Aydın BŞB, 1 kez de 3-1 kaybetti.

Avrupa Kupası’nda sonuna kadar gideceklerini vurgulayan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Mustafa Umut Uysal, “Hem ligde hem Avrupa Kupası’nda yakalayabildiğimiz en iyi başarıyı yakalamak istiyoruz. Aydın seyircisi voleybol camiasında büyük yankı uyandırdı. Herkes seyircimizi konuşuyor. Aydın halkı özlemiş. Biz bu seyirciye galibiyetler armağan etmek istiyoruz. Play-Off’a kalıp, mücadelemizi sürdürmenin hedefindeyiz” dedi.