Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, partisi tarafından 31 Mart yerel seçimleri için yeniden aday gösterildi. Başkan Çerçioğlu, adaylığının açıklanmasıyla ilgili olarak, “Onur ve gurur verici” değerlendirmesini yaptı.

2002 yılından beri Aydın’da CHP’yi yükselişe geçiren Özlem Çerçioğlu, partisi tarafından 2019 yerel seçimleri için tekrar aday gösterildi. CHP Parti Meclisi’nde yapılan görüşmeler sonrası Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra Germencik için Fuat Öndeş, Yenipazar için ise Yüsran Erden ismi açıklandı.
  ‘ONUR VE GURUR VERİCİ’
Aday gösterilmesinin ardından ilk açıklamasını yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Tekrardan aday gösterilmem benim için çok büyük onur ve gurur verici bir durum. Hep birlikte Aydın’ı daha da geliştirmeye, kalkındırmaya ve çağ atlatmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar bana verilen destekten dolayı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ben bugüne kadar partimden seçildim ama seçildikten sonra parti rozetimi çıkarıp her kesimin ve her görüşün belediye başkanı oldum. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğim. Aydın’ın her noktasına eşit hizmet etme çabamızı sürdüreceğiz” dedi.
KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK VURGUSU
Türkiye’deki büyükşehir belediye başkanlığı yapan iki kadından biri olan Özlem Çerçioğlu, görev yaptığı süre zarfında kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptığını ve bunun önümüzdeki dönemde de aynı şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.
  SÜREKLİ YÜKSELEN GRAFİK
Aydın siyasetine 2002 milletvekili seçimlerinde 4. sıradan CHP Aydın Milletvekili seçilerek giren Özlem Çerçioğlu, 2007 milletvekili seçimlerinde yapılan ön seçim ile 1. sıradan tekrar meclisin yolunu tuttu. 2009 yılında ise CHP’den Aydın Belediye Başkan Adayı olan Çerçioğlu, CHP’yi Aydın’da yeniden toparladı. 1977 yılından beri Aydın’da belediye seçimlerinde başarı gösteremeyen CHP, Özlem Çerçioğlu ile girdiği seçimden birinci parti olarak çıktı.
   2014 yerel seçimlerinde rakiplerine büyük bir fark atarak Aydın’ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Özlem Çerçioğlu’nun bir yıl önceden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından adaylığı açıklanmıştı. CHP, Parti Meclisi’nde yapılan görüşmeler sonrasında 2019 yerel seçimleri için Aydın’da Özlem Çerçioğlu ile halkın huzuruna çıkma kararı aldığını duyurdu.