CEV Challenge Kupası 16’lı finaller turunda ilk maçta Beşiktaş’a 3-1 mağlup olan Aydın Büyükşehir Belediyespor, rövanş maçı için Beşiktaş’ı Aydın’da ağırlayacak.

Efeler Mimar Sinan Spor Salonu’nda 5 Aralık Çarşamba günü saat 18.00’de Beşiktaş ile karşılaşacak olan Aydın Büyükşehir Belediyespor, rakibini mağlup etmeyi hedefliyor. İki maçın sonunda puan olarak üstünlük kuran taraf, adını 2019 CEV Challenge Kupası 8’li Finaller Turu’na yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. Beşiktaş ilk maçta Aydın’ı 3-1 mağlup etmişti. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip yarı finaldeki yerini alacak. Turu geçen takım, 8’li Finaller Turu’nda Hermes Oostende (Belçika) – Azerrail Bakü (Azerbaycan) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

UYSAL TARAFTARI DAVET ETTİ

Aydın Büyükşehir Belediyespor antrenörü Mustafa Umut Uysal, zor bir periyottan geçtiklerini ifade ederek, “Artık çıkış yakalamamız lazım. Yaklaşık 2 haftadır İstanbul’dayız. Maçlarımızı oynadık ve Aydın’a döndük. Aydın’da taraftar desteğiyle maçı kazanmak istiyor ve turu da geçmek istiyoruz” dedi.

SÖZ MEMLEKETİNE GELECEK

Beşiktaş’ın Aydınlı antrenörü Kamil Söz de memleketine rakip olarak gelecek. Aslen Kuyucak’ın Pamukören Mahallesi’nden olan Söz’ün, maçın ardından Pamukören’e gitmesi de bekleniyor.