03.12.2018 tarihinde bazı basın organlarında Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik’in, Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüslerine Ekim ayı itibariyle engelli ve 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların ücretsiz taşınması için 1 milyon 265 bin TL ücret ödemesi yapıldığı yönündeki beyanatı yer almıştı. Aydın büyükşehir belediyesi bu beyanat ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada özetle,” 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızın ücretsiz taşınmasına ilişkin bütün giderler Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

03.12.2018 tarihinde bazı basın organlarında Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların ücretsiz taşınması için bir açıklama yapmıştı. Özçelik açıklamasında “Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüslerine Ekim ayı itibariyle engelli ve 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların ücretsiz taşınması için 1 milyon 265 bin TL ücret ödemesi yapıldığı yönündeki beyanatı yer almıştı.” demişti.

Özçelik’in açıklamasına istinaden Aydın büyükşehir belediyesi kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir basın açıklaması yayınladı. açıklamada,

03.12.2018 tarihinde bazı basın organlarında Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik’in, Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüslerine Ekim ayı itibariyle engelli ve 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların ücretsiz taşınması için 1 milyon 265 bin TL ücret ödemesi yapıldığı yönündeki beyanatı yer almıştır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesi hesabına gönderilen bu gelir desteği ödemesi; “Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında tek kuruşuna bile dokunulmadan S.S. 133 No’lu Efeler Şehir İçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi hesabına aktarılmaktadır.

İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı talimatları ve ilgili mevzuat doğrultusunda; halk arasında “Sarı Civcivler” olarak bilinen Aydın Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarının bu gelir desteği ödemesinden yararlanması mümkün değildir. Bu çerçevede Bakanlık tarafından Büyükşehir Belediyesi hesabına gönderilen bu gelir desteği, tek kuruşu dahi Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılmadan tamamen ilgili Kooperatifin hesaplarına aktarılmaktadır.

65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızın ücretsiz taşınmasına ilişkin bütün giderler Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.
Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına bu açıklama yapılmıştır.” denildi.