Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü 2018-2019 av döneminin 18 Ağustos’ta başlayarak Ege, Marmara Batı Karadeniz ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde gerçekleştirileceğini duyurması üzerine dernekler faaliyetlerine başladı.

Çeştepe Avcıları Derneğinin hafta sonu Koçarlı Çeşme Köyü civarında yapmış olduğu Domuz Sürek Avı birlik ve beraberlik içersinde güzel bir etkinliğe dönüştü.

Çeştepe Avcılar Derneği başkanı Abdullah Nalbantoğlu’nun düzenlemiş olduğu Sürek avına, dernek yöneticileri ve üyeler katıldı.

Dernek Başkanı Abdullah Yılmaz av etkinliği tamamlandıktan sonra açıklamasında ” Derneğimiz 1967 yılında kurulmuş olup büyüklerimizden kalan hem derneğimizi hem de faaliyetlerini yaşatmak ve devamlılığını sağlamak amacıyla Sürek Avcılığını devam ettirmekteyiz. Amacımız hafta sonlarında sezon içerisinde milli parklar müdürlüğünün izniyle hem av sporunu yaşatmak hem de üretici olan çiftçimizin mahsulüne zarar veren yaban domuzuna karşı mücadele etmek. Çeştepe Avcılar Derneği olarak üye arkadaşlarımızla mahsul üreticilerine faydalı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İkinci Grup Memeliler kategorisinde yer alan Yaban Domuzu avı 03.03.2018 tarihine kadar yapılabilecek