Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez Kuşadası’nda düzenlenen RunAydın koşusu, renkli görüntülere sahne oldu. Kuşadası sahili boyunca yapılan koşuya büyük ilgi gösterildi. Dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Kuşadası’nda ‘RunAydın’ adıyla koşu gerçekleştirildi. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteğiyle gerçekleştirilen RunAydın koşusu, İsmail Cem Barış ve Dostluk Parkı’ndan başladı.

10 kilometrelik yarışların startını Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu verirken, 5 kilometrenin startını ise Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Evrim Karakoz verdi. Zorlu olduğu kadar keyifli bir etabın yaşandığı yarışlara, 500’e yakın erkek ve kadın sporcu katıldı. Yarışma süresince eski Kuşadası-Selçuk yolundan itibaren Gazi Beğendi Sokağı, Atatürk Bulvarı, Güvercinada Caddesi’nden Kadınlar Denizi Caddesi kavşağına kadar sahil şeridi trafiğe kapatıldı.

“AMACIMIZ, KUŞADASI’NI 12 AY CANLI TUTABİLMEK”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, gerçekleştirdikleri RunAydın koşusuna çok fazla katılımın olduğunu belirterek, “Gelen vatandaşlarımızın bir çoğu da Aydın’ın dışından, aileleriyle geldiler. Biz Kuşadası’nı sadece yazın değil 12 ay çekim merkezi yapmak istiyoruz. Daha önceki yıllarda uçak batırmıştık. Şimdi de ‘RunAydın’ adlı koşusu ile çalışmalarımız hızla devam ediyor. Daha aktiviteler gelecek. Amacımız Kuşadası’nı 12 ay canlı tutabilmek” diye konuştu.

ÖDÜLLER VERİLDİ

RunAydın koşusunda 10 kilometre erkeklerde Sand Benard Cheruiyot birinci, Getaye Gelaw ikinci, Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo üçüncü oldu. Kadınlarda da Agnes Chebet birinci, Christine Moraa Oigo ikinci, Yayla Kılıç üçüncü oldu. 5 kilometre erkeklerde ise Fetene Alemu birinci, Resul Çevik ikinci, Argachew Asefa üçüncü olurken, kadınlarda da Rahime Tekin birinci, Fatma Demir ikinci, Demet Dinç üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödülleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Evrim Karakoz, Belediye Meclisi Üyesi Barış Altıntaş ve Büyükşehir Belediyesi daire başkanları tarafından verildi.