Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından termal turizm bölgesi ilan edilen Kuşadası’nın Davutlar Mahallesi, 30 değişik mineral içeren termal suyla dolu havuzlara sahip otelleriyle Türk turizminin yeni termal merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.


Türk turizminin önemli merkezlerinden Kuşadası’nda termal turizm de gelişiyor. Turizm sezonunun 12 aya yayılması hedefiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından termal turizm bölgesi ilan edilen Kuşadası’na bağlı Davutlar Mahallesinde sağlık turizmine hizmet veren tesis sayısı her geçen dönem artıyor. Kuşadası’nın zengin termal kaynaklarıyla ünlü Davutlar Mahallesi, yeni açılan lüks termal otelleriyle, Türk turizminin termal merkezi oluyor. Turizmin çeşitlendirilmesi, sezonun 12 aya çıkarılması için çalışmalar yürütülürken, Davutlar’ın deniz, orman ve şifalı su üçlüsüyle Türkiye’deki diğer termal bölgelerden daha avantajlı olanaklar sunduğu belirtiliyor. Samson Dağları’nın eteklerine sıralanan ve ‘jeotermal turizm alanı’ olarak ilan edilen bölgede, daha önce var olan iki termal tesise üç termal tesis daha eklendi. Tesisler, uygun fiyatları ve kaliteli hizmetleriyle yatılı ve günübirlik hizmet veriyor.

“SICAK SUYU İLE ŞİFA KAYNAĞI”

Hekim kontrolünde kullanıldığında birçok hastalığın tedavisinde rol oynayan ve 30 değişik mineral içeren termal sular, tansiyon, depresyon, kas-iskelet sistemi, uyku, sindirim ve solunum sistemi sorunları, romatizma, stres, damar sertliği, siyatik, artroz, osteoporoji, spendiyaloz, vitiligo, egzama, saç dökülmesi, iktidarsızlık, kısırlık ve sağlıklı zayıflamaya karşı yardımcı ve tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılıyor. Bölgedeki termal sular, radon gazı içerdiği için hücreleri yeniliyor, hormonları aktive edip bağışıklık sistemini güçlendiriyor.