Koçarlı’da bu yıl 13.’sü düzenlenen Çam Fıstığı Festivali Yığıntaş Mahallesi piknik alanında başladı.

Koçarlı Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden festival etkinliklerine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Aydın Millet Vekili Hüseyin Yıldız, Aydın Büyükşehir Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın Milletvekili Adayları Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül, Kaan Erçetin, Fulya Üstündağ, CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Gecede yapılan görsel şovlar izleyenleri büyüledi. Gecede sahneye çıkan Edip Akbayram ise söylediği birbirinden güzel şarkılarla dinleyenleri mest etti.

“KÜNARIMIZI DÜNYAYA DUYURMAK İSTİYORUZ”

Gecede konuşma yapan Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, “Festivali düzenlememizdeki asıl amacımız, esnafımızla, çiftçimizle, sizlerle beraber hep birlikte Koçarlı’nın tanıtımını sağlamak ve festivalimizin adını aldığı Koçarlımızın altını olan çam fıstığımızın, bizim dilimizde künarımızın adını ilk önce ülkemizde, ardından dünyada duyurmaktır” dedi.

 

Öztürk, festivalin 17 Haziran Babalar Günü’ne rastlaması üzerine şehir, gazi ve kendi babasının gününü kutlayarak sahnede çiçek ve hediye takdim etti.

 

Festivalin ilk gününde binlerce kişi ağırlanırken festivalin finali Yıldız Tilbe konseriyle yapılacağı belirtildi.