Aydın’da büyük heyecan son buldu

2018 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 1 Yıldızlı Aydın Etabı’nda oynanan final maçlarından sonra yapılan törenle, kupa, madalya ve ödüller sahiplerini buldu.

Erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Sefa Urlu – Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, üçüncülük karşılaşmasında Rusya’dan Ruslan Bykanov – Maksim Hudyakov ikilisine 21-23 ve 14-21‘lik setlerle 2-0 mağlup oldu ve turnuvayı 4. sırada tamamladı.

Erkekler final mücadelesinde ise; Sırbistan’dan Stefan Basta – Lazar Kolaric ikilisi, İran’dan Rahman Raoufi – Abolhamed Mirzaali ikilisini 21-16, 23-25 ve 14-16‘lük setlerle 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu ve altın madalyanın sahibi oldular.

Bayanlar kategorisinde ise; Küba’dan Mailen Deliz Tamayo – Leila Consuelo Martinez Ortega ikilisi, Rusya’dan Daria Mastikova – Ksenia Dabizha ikilisini 21-18 ve 21-16‘lık setlerle 2-0 mağlup ederek şampiyon oldu ve altın madalyanın sahibi oldular.

Üçüncülük mücadelesinde de İsveç’ten Kristina Thurin – Susanna Thurin ikilisi, aynı ülkeden Tadva Yoken – Sigrid Simonsson ikilisini 18-21, 26-24 ve 15-11‘lik setlerle 2-1 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

 

ÖDÜLLER VERİLDİ

Bayanlar kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan İsveç’ten Thurin, K./Thurin, S ikilisine madalya ve ödül çeklerini Nona Sport Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Şenyurt verdi. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Rusya’dan Dabizha/Mastikova ikilisini kupa, madalyaları ve ödül çeklerini; Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Evrim Karakoz’dan aldılar.

Bayanlar kategorisinin şampiyonları Küba’dan Leila/Maylen ikilisine kupa, madalya ve çeklerini TVF Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Erkekler kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan Rusya’dan Bykanov/Hudyakov ikilisine ise kupalarını FIVB/CEV Teknik Delegesi Herwin Brillmans, madalyaları ve ödül çeklerini; Kahyaoğulları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kahyaoğlu verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan İran’dan Raoufi/Mirzaali ikilisine madalya, kupa ve ödül çeklerini; Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Evrim Karakoz verdi. Erkekler kategorisinin şampiyonları Sırbistan’dan Basta/Kolaric ikilisine ise; madalya, kupaları ve ödül çeklerini; TVF Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

 

ÇERÇİOĞLU ADINA PLAKETİ KARAKOZ ALDI

Ayrıca; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, FIVB Plaj Voleybolu Teknik Delegesi Herwin Brillemans ile bu harika organizasyona ev sahipliği yapan ve bu harika organizasyonun Aydın’a gelmesini ve organizasyonun başarıyla gerçekleşmesini sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu adına Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz’a şükran plaketi takdim etti.