Aydın Büyükşehir Belediyesi, Karacasululara eski Ramazan tadını yaşattı.

Aydın Büyükşehir Belediyesinin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında her gün bir ilçede düzenleyecek olduğu iftar etkinliğinin ilki Karacasu’da gerçekleşti. İftar yemeğinde bir araya gelen binlerce vatandaş, özlemini duyduğu eski Ramazanların tadını çıkardı. Tasavvuf musikisi, birbirinden eğlenceli çocuk oyunları, pamuk şeker, macun ve Ramazan şerbeti ikramları ile dopdolu bir Ramazan akşamı yaşayan vatandaşlar, çocukluk günlerine kısa bir yolculuk yaptı.

Karacasu Kapalı Pazar yerinde Karacasu Belediyesi işbirliğinde kurulan iftar sofrası, çok sayıda vatandaşı bir araya getirdi. Bin 500 kişilik iftar yemeğinde okunan dualar eşliğinde orucunu açan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin Kadın Mehteran Takımı gösterisi ve ardından tasavvuf musikisi eşliğinde iftarlarını yaptı.

Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’nın eşi Belgin Büyükyapıcı, CHP İlçe Başkanı Cengiz Çumralı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Güllü Büyükgümüş, meclis üyelerinin de katıldığı iftar yemeğinde konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Basın ve Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Onur Arazsu, Özlem Çerçioğlu’nun Ramazan mesajını Karacasu halkına iletti.

 

ÇOCUKLAR DA EĞLENDİ

Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf Orkestrası şefi Murat Akyüzlü, semazen gösterisi eşliğinde seslendirdiği birbirinden güzel ilahi ve tasavvuf musikisi eserlerle vatandaşlara unutulmaz doyumsuz bir gece yaşattı. Çocuklar içinde tahta bacak, ateşbaz, Hacivat- Karagöz orta oyunu ve yüz boyama gibi birbirinden eğlenceli çocuk oyunları çocukları eğlendirdiği kadar yetişkinleri de eğlendirdi.

Eski Ramazanların olmazsa olmazı macun, pamuk helva ve Ramazan şerbetçisi de vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Çocuklardan çok yetişkinler pamuk şekeri, macun ve şerbetten alabilmek için kuyruk oluşturdu.