DÜNYA’NIN GÖZÜ AYDIN’DA OLACAK

Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun Aydın etabı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs haftasına denk gelen haftada yapılacak. 17 Mayıs Perşembe günü başlayacak.

Atatürk Kent Meydanı’na plaj voleybolu için kurulan alanda gazetecilere açıklama yapan TVF Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci, müsabakaların Aydın etabında 28 ülkeden 56 takımın mücadele edeceğini söyledi.

Şampiyonaya milli takım oyuncularının katıldığına dikkati çeken Oğuz Değirmenci, “Bu organizasyona dünyanın birçok ülkesinden katılım oluyor. Organizasyonun en önemli özelliği olimpiyat sıralamaları için sporcuların puan kazanıyor olmasıdır” dedi.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Teknik Delegesi Herwin Brillemans da Türkiye’nin uluslararası seviyede birçok plaj voleybolu organizasyonu düzenlediğini ifade etti. Müsabakalar her yıl Aydın’da 19 Mayıs tarihlerine denk getiriliyor. Bu olayın Ramazan’a denk gelmesinin bir anlamı olmadığı ifade edilirken, Aydın’da yapılacak bu etkinliğinde Aydın açısından büyük önem taşıdığı belirtildi.

Aydın’daki müsabakalarda Venezuela ve Japonya’dan da takımların yer aldığını vurgulayan Brillemans, “Avrupalı takımların bu tarz değişik kıtalardan gelen takımlara karşı oynaması oldukça önemlidir. Organizasyon alanının bulunduğu yerden çok mutluyuz. Çok iyi bir turnuva geçireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Turun Aydın etabı, 20 Mayıs Pazar günü sona erecek.