GAZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

İncirliova’da yaşayan 89 yaşındaki Kore Gazisi İsmail Demirci’nin cenazesi, öğle namazı sonrası düzenlenen askeri törenle defnedildi.

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) olan ve bir süredir tedavi gören 89 yaşındaki Kore Gazisi İsmail Demirci, hayatını kaybetti. Demirci’nin ölümü yakınlarını ve sevenlerini üzdü.

Üç çocuk ve 6 torun sahibi olan Demirci’nin Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzlarında, törenin yapılacağı Hacıaliobası Camisi’ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omuzlarında cenaze aracına bırakılan Kore Gazisi İsmail Demirci’nin cenazesi, Hacıaliobası Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

BAYRAĞI ÖPÜP BAĞRINA BASTI

Kore Gazisi İsmail Demirci’nin defninin ardından tabutuna sarılı olan Türk bayrağı ve gazilik madalyası oğlu Hüseyin Demirci’ye teslim edildi. Oğul Demirci, bayrağı 3 kez öpüp başına koyarak teslim aldı.

Törene; Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Söke Garnizon Komutanlığı’nı temsilen Hava Savunma Üstteğmen Hakan Bostan, İncirliova İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Özçelik, Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Ahmet Kurt, daire amirleri, askeri erkan, siyasi parti başkanları ve vatandaşlar katıldı.