BİLİM FUARINDA 23 PROJE VAR

Aydın Adnan Menderes Anadolu Lisesi Bilim Fuarında yıl boyunca hazırladıkları projelerini sergiledi. Açılıştan önce okul öğrencileri Atatürk’ün sevdiği türkülerden olan ‘Sarı Zeybek’ eşliğinde zeybek oynadı. Öğrencilerin gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni aldı.

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Bilim Fuarı etkinliğinin açılış kurdelasını Efeler İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Özmen kesti. 23 projenin sergilendiği bilim şenliğinde öğrencilerin bilime olan tutkuları ve heyecanları görülmeye değerdi.

Öğrenciler Atatürk’ün: “Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir” sözünü hayata geçirmek için emek harcadıklarını, bilimin bir ülkenin kalkınmasında ve ileriye doğru emin adımlarla ilerlemesinde yadsınamayacak bir alan olduğunu projeleriyle anlattı.

FUARDA 23 PROJE YER ALDI

Fuarın açılış konuşmasını yapan Okulu Müdürü Vahap Hatipoğlu, “TÜBİTAK 4006 kapsamında öğrenci ve öğretmenlerimizin hazırladığı projelerini sergiliyor. Bu yıl sergimizde 23 proje yer alıyor. Bilim adına yapılmış olan güzel bir çalışma oldu. Öğrenci ve öğretmenlerimizi çalışmalarından dolayı kutluyor, katılımcılarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.