HORSUNLU KANALİZASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 2014 yılı hizmet vaatlerinden olan Horsunlu kanalizasyon çalışmasında sona gelindi. İlk kazma seçimden hemen sonra vurulurken, Kuyucak ilçe, merkez Beşeylül ve Yunus Emre; Kurtuluş, Horsunlu ve Pamukören mahallelerinde ASKİ ve belediye ekipleri büyükşehir çalışmalarını sürdürüyor.

Aydın büyükşehir belediye olmasından sonra yıllarca alamadığı bir çok hizmeti Başkan Özlem Çerçioğlu sayesinde almaya devam ediyor.

HORSUNLU KANALİZASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Efeler ilçe merkezi dahil şehrin hemen hemen her yerinde HALK İSTER, BÜYÜKŞEHİR YAPAR sloganını görmek mümkün. 30 mart 2014 yerel seçimlerde; “siz isteyeceksiniz biz yapacağız” diyen başkan Çerçioğlu Horsunlu’da daha vatandaş istemeden kanalizasyon çalışmasını müjdelemişti. Seçimlerin hemen ardından uzun soluklu bir proje olan Horsunlu Kanalizasyon ve Altyapı ihalesi tamalandıktan sonra yine aynı yıl içinde ilk kazma vuruldu. Alt yapı ve diğer kurumların çalışmaları da dahil olan projede artık sona yaklaşıldı. Bizzat Başkan Çerçioğlu’nun yakından takip ettiği projede fiziki gerçekleşme yüzde 67 oldu. Geçmişte belde olmasına rağmen kanalizasyon altyapısı bulunmayan Horsunlu’da vatandaşın kanalizasyon hayali kısa zamanda gerçek olacak.

İÇME VE KULLANMA SUYU HATTI YENİLENİYOR

Kuyucak’ta içme suyu hat yapımı çalışmalarına hız kesmeden sürdüren Aski ekipleri, bu kapsamda Arif İzgi Caddesi’ni de tamamlayarak asfaltlamaya hazır hale getirdi. Yunus Emre Caddesi’nde ise çalışmalarda sona yaklaşıldı. Altyapı çalışmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi yol ekipleri tarafından 2018 asfalt yapımı programına alınan caddeler, yapılacak olan sıcak asfaltın ardından vatandaşın hizmetine sunulacak.

TARİHİ ŞOSE YOL GÜNÜMÜZ ŞARTLARINA GETİRİLECEK

Genellikle taş kırıkları üzerine kum döşenip silindir geçirilerek Kurtuluş,Horsunlu,Pamukören mahallelerini birbirine bağlayan tarihi yol günümüz standartlarına getirilmek için Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çalışmalar başladı. Şose yolda bulunan malzemeler önce grayderlerle temizlenmeye başlandı. Kurtuluş mahallesinden başlayan çalışmalar Horsunlu,Pamukören’i de kapsayacak şekilde sürecek. Daha sonra bu yol yinelenerek hizmete açılacak.

Çalışmalardan memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar; “Bizim yollarımızı düzenleyen, evimizi ve damlarımızı suya kavuşturan Başkan Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ederiz. Sanki Aydın baştan aşağı yeniden düzenleniyor. Bu hizmetleri bize sunan Topuklu Efemize çok teşekkür ederiz” diye konuştular