UNUTUMAYACAKLARI ANILARLA DÖNECEKLER

Karacasu Kaymakamlığı ilçedeki yetim çocuklar için İstanbul’a iki günlük kültür gezisi düzenledi. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen gezi kapsamında Karacasu’dan yola çıkan 50 öğrenci, İstanbul’un tarihi mekanlarını ve Beşiktaş Spor Kulübü ve Vodafone Park stadını gezecek. Çocuklar hayatlarında unutamayacakları iki güzel gün geçirerek ilçeye geri dönecek.

 

Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ilçede öksüz ve yetim 50 çocuğu İstanbul ile tanıştırdı. İki gün sürecek gezi kapsamında hayatında İstanbul’u hiç görmemiş çocuklara, Dolmabahçe Sarayı, Eminönü, Süleymaniye cami, Sultanahmet cami, Ayasofya cami, Topkapı sarayı, mısır çarşısı gibi tarihi mekanlar gezdirilecek. Ayrıca Beşiktaş Kulübünü ziyaret edecek olan çocuklar, burada Beşiktaş’ın Vodafone Park stadını da görmüş olacak.

 

KAYMAKAM BÜYÜKNALÇACI’DA GEZİDE ÇOCUKLARA EŞLİK EDECEK

Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı da gezide çocuklara eşlik etti. Aileleri tarafından uğurlanan öğrencilerle birlikte geziye Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Mustafa Geçmez, Sağlık ekibi, güvenlik güçleri öğretmenleri de katıldı. Gezi boyunca çocukların rahat ve güvenli bir ortamda yolculuk yapmaları için her türlü tedbirin alındığı bildirildi.

UNUTUMAYACAKLARI ANILARLA DÖNECEKLER

Çocuklar, yolculuğa çıkarken İstanbul’u ilk kez görecek olmanın heyecanını hem de ilk kez evlerinden ailelerinden ayrılıyor olmanın tatlı burukluğunu yaşadı. Aileleri de çocuklarından ilk kez ayrılacak olmanın heyecanını ve hüznünü yaşadı. İstanbul’da dolu dolu iki güzel gün geçirecek olan çocuklar hayatlarında unutamayacakları anıları biriktirerek Pazar gecesi İlçeye geri dönecek. Ailelerde, çocukları düşünüp böyle bir organizasyon yapan Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı’ya teşekkür etti