BAŞKAN ÇERÇİOĞLU SULTANHİSAR SPOR VE SOSYAL TESİSLERİ’NİN TEMELİNİ ATTI

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan, Sultanhisar Sosyal ve Spor Tesislerinin temeli atıldı. 16 dekar alan üzerine yapılacak olan tesisler, 3 ayda tamamlanarak hizmete açılacağı ifade edildi.

Sultanhisar Beşeylül Mahallesinde yapılacak olan tesislerin temel atma töreni, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Temmuz sonu hizmete açılması planlanan Sultanhisar Sosyal ve Spor Tesisleri’nin 4 milyon 300 bin liraya mal olacağı ifade edildi.

Törende konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sultanhisar’a 4 yılda 26 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve kalan bir yıl içerisinde de 10 milyon tutarında projelerinin olduğunu ifade etti.

Başkan Çerçioğlu, “Kısa bir süre önce Sultanhisar’da Atça Toptancı Hali’nin açılışını yapmıştık. Bugün yine Sultanhisar’dayız. 2014 seçimlerinde Osman Başkanımla beraber size söz vermiştik, alt yapı üst yapı eksikleri tamamlayacağız diye. Biz Sultanhisar’a 40 yılda yapılmayan yatırımı 4 yılda yaptık. Yaklaşık 26 milyonluk yatırım yaptık. Yeter mi yetmez. Bir yıl daha var seçimlere, inanın bir 10 milyonluk daha yatırım yapacağız. Biz size verdiğimiz sözleri yerine getirdiğimiz için gururluyuz çünkü arkamızda Sultanhisar var halk var. Bugüne kadar vermiş olduğumuz hizmetleri iki katına çıkararak hizmet vermeye devam edeceğiz. Sözümüz söz” dedi.

“KISKANMALARI ÇOK NORMAL”

AK Parti Aydın Milletvekillerine eleştiren Başkan Çerçioğlu, “Aydın, tarihinde böyle bir hizmet almamıştır. Aydın’da hizmet bizim işimizdir. Birileri gibi Turist Ömer gibi ortalıkta dolaşmayız. Bu hizmetleri kıskanmaları çok normal. Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir. Aydın Büyükşehir Belediyesi her zaman yanınızda olmaya devam edecek. Biz her zaman halkımızın, fakir, fukaranın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Temelini atacağımız tesisimizde iki tane saha var. Biri büyük, diğeri küçük. Niçin yapıyoruz bunları? Bizlerin görevi sağlıklı gençler yetiştirmek” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sultanhisar Sosyal ve Spor Tesisleri’nin temeli atıldı. Törene, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Sultanhisar İlçe Başkanı Ünsal Ünal, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, CHP İlçe Başkanları, Kadın Kolları Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.