Aydın Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Nazilli’de verdiği konserle izleyicilere türkü dolu bir gece yaşattı.

Gecede Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı Hakan Genç söylediği türküyle salondaki izleyicilerden büyük alkış aldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Hizmet Binasının 3. katında bulunan tiyatro salonunda, Büyükşehir Türk Halk Müziği korosu tarafından unutulmaz bir türkü şöleni gerçekleştirildi.

Şef Özcan Yılmaz yönetiminde 28 eserin okunan özel konsere Nazilli CHP İlçe Başkanı Ali Deveci, Kadın Kolları Başkanı Serpin Kıntaş, ilçe yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, CHP eski ilçe başkanı Cavit Yenipazarlı ve çok sayıda türkü sever katıldı.

28 ÖZEL TÜRKÜ
Büyükşehir THM koro ve orkestrası “Eklemedir Koca Konak”, “Çökertme”, “Sürüler İçinde Sürmeli Koyun”, “Ah Yalan Dünya”, “Candan İleri” gibi birbirinden güzel 28 türküyü seslendirdi. Halk müziği korosunun okuduğu türkülere vatandaşlar zaman zaman
eşlik ederken, alkışlarla da tempo tuttular.

Konser sonunda CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci, şef Özcan Yılmaz’a koro adına çiçek takdim ederken, koroya da söylediği türküler için teşekkür etti. Bu arada konsere büyük ilgi gösteren Nazillili vatandaşlarda, kendilerini türküyle buluşturan Başkan Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ettiler.

Öte yandan Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin müzik şöleni 10-11 Nisan tarihlerinde Nazilli’de vereceği konserlerle devam edeceği öğrenildi.