2017 – 2018 Voleybol Sezonu 1. Lig Bayanlar Final Etabı karşılaşmaları, bugün, Efeler’de bulunan Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanan üçüncü ve son gün karşılaşmaları ile tamamlandı.

Üçüncü gün karşılaşmalarının ilk maçında gruptan çıkmasını dün matematiksel olarak sonlandıran Pursaklar Voleybol ile iddiası bulunan Karayolları karşılaştı. Karayolları 25-20, 25-13, 18-25 ve 25-17’lik setlerle karşılaşmayı 3-1 kazandı.

Üçüncü gün karşılaşmalarının ikinci maçında ise dün Sultanlar Ligi’ne çıkmayı garantileyen Türk Hava Yolları ile Balıkesir Büyükşehir Belediyespor karşılaştı. Oldukça çekişmeli geçen maçta Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 25-19 ve 25-21’lik setlerle 2-0 öne geçti. Pes etmeyen Türk Hava Yolları 25-23 ve 25-23’lük setlerle durumu 2-2’ye getirdi. Son sette de 15-13’lük galibiyete uzanan Türk Hava Yolları şampiyon olurken, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor da ikincilik şansını Türk Hava Yolları’na kaptırdı.

Bu sonuçların ardından puan cetvelini ilk ilk sırada tamamlayan Türk Hava yolları ve Karayolları takımları, Vestel Venus Sultanlar Ligi‘ne yükselen takımlar oldular.

Karşılaşmaların ardından düzenlenen kupa ve madalya töreninde THY‘e birincilik kupasını; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger; madalyalarını ise; TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Milli Takımlardan Sorumlu Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu verdi.