AFRİN GAZİSİNE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Afrin operasyonunda gazi olan Çineli Jandarma Komando Uzman Çavuş Hakan Oktay’ı ziyaret etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin aldığı kararları desteklediklerini ifade eden vekil Baydar, “CHP iktidarına ihtiyaç var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine Gençlik Kolları Başkanı Mert Korkut ve partilileri ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda geçtiğimiz günlerde Afrin kırsalı Hac Bilal Köyü Kel Tepe bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerle çıkan, 9 askerin şehit olduğu çatışmada yaralanan 12 askerden birisi olan Çineli Jandarma Komando Uzman Çavuş Hakan Oktay’ı baba ocağında ziyaret etti. Baydar, gazi Hakan Oktay’a Türk bayrağı hediye etti.

 

“GEÇ KALINMIŞTIR”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin alış olduğu tüm kararları desteklediklerini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, “1986-1998 harekatında 12 sene Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptım. Birçok kahraman evladımızı tedavi ettim, ne eziyetler çektiğinizi, neler yaptığınızı biliyorum. Bu ciddi bir kahramanlıktır, yüreksiz adamın işi yoktur. Bu kahramanlıkları Türk insanının unutmaması lazım. Alınan karar hükümetin kararı değildir, bu bir devlet kararıdır. Devletin bu anlamda kendine yönelik olarak özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin aldığı kararlarla ilgili olarak Türkiye’nin güvenliği açısından yaptığı uygulamaları, Türkiye Cumhuriyetini kuran Cumhuriyet Halk Partisi olarak kesinlikle destekliyoruz. Afrin Harekatı da terör mücadele açısından önemli bir harekettir, yapılmalıdır, doğrudur, hatta geç kalınmıştır. Bizim Güney sınırımız teröristlerin kol gezdiği, gidip geldiği bir yer olmamalıdır, güvenli olmalıdır. Suriye, Irak ve İran gibi sınırlar Türkiye’nin etrafının her an bu tip terör olaylarının olacağının göstergesidir. Biz bu devletin güvenlik politikasında aldığı kararları tabi ki destekleyeceğiz. Bizim derdimiz Mehmetçiğimizin burnunun kanamaması, sağ salim dönmesi. Bugün Afrin Harekatı’nın 57. Gün 45 şehidimiz var. El Bab’ta da 74 şehidimiz vardı. Allah askerimizin yardımcısı olsun. Önemli olan bu terör olaylarının olacağı ortamın yaratılmayacağı bir dış politika izlenmesi. Atatürk’ün ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ ilkesi çerçevesinde komşularımızla iyi geçinecek ortamı tekrar yaratabilmek içinde CHP iktidarına ihtiyaç var. O politikayı biz uygularız, herkesle kavga ederek bir yere gidemezsiniz. Türkiye’nin istenildiği zaman kendisine kafa tutulacak bir ülke olmadığını herkesin anlaması gerek” diye konuştu.