AYDIN’DA ŞUBAT AYI TRAFİK RAPORU

Aydın il genelinde Şubat ayında meydana gelen toplam 385 trafik kazasında 11 kişi hayatını kaybetti, 309 kişi yaralandı.

Aydın Valiliği tarafından Şubat ayı trafik denetim ve kaza raporları yayımlandı. Buna göre, Şubat ayında yapılan denetimler sonucu 205 sürücü trafikten men edilirken, kusurlarından dolayı 378 sürücünün ehliyetine el konuldu, 1927 araç trafikten men edildi.

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Şubat ayı içerisinde toplam 118 bin 498 araç kontrol edilip, bunlardan kusurlu bulunan 12 bin 384 araca 4 milyon 552 bin 22 lira para cezası kesildi. Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 Şubat ayı içerisinde Aydın’da maddi hasarlı 174, yaralamalı 203, ölümlü 8 olmak üzere toplam 385 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda toplam 309 vatandaş yaralanırken, 11 kişi hayatını kaybetti.

Ayrıca, yayımlanan raporda vatandaşlara uyarılarda bulunulurken, şu ifadelere yer verildi:

“Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”