AYDIN KÖPEK KATİLLERİNİ ARIYOR

Türkiye’de her türlü canlıya yönelik şiddet olayları giderek artıyor. Toplumumuza ne oldu sorusu sıkça sorulmaya başlanırken, kadına, çocuğa gösterilen şiddetten sonra bizleri en fazla üzen ve derinden etkileyeni hiç şüphesiz hayvanlara gösterilen şiddet. Bu olayların en sonuncusu Aydın’ın Efeler İlçesi Ilıcabaşı Mevkii’nde yaşandı. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler 2’si yavru olmak üzere 3 köpeği tren raylarına bağlayarak ölüme terk etti. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin tren raylarına bağlı bir köpek olduğu ihbarı üzerine olay yerine giden Aydın Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından olay yerine gittiğinde korkunç manzarayla karşılaştı. Bir köpek için artık yapılabilecek bir şey kalmamıştı ancak diğer iki yavru tren seferleri durdurularak kurtarıldı. Şimdi herkes bu vahşeti yapan insan demeye dilimizin varmadığı kişi ya da kişileri merak ediyor ve bir an önce bulunmalarını istiyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi, sokakta yaşayan hayvanların yaşamlarını daha rahat sürdürebilmesi için ortamlar hazırlarken, ekipler aynı zamanda gelen ihbarlarla da bu şekilde şiddete maruz kalan hayvanlara ulaşıyor. Bugün de belediyenin 444 40 09 numaralı ihbar hattına Efeler Mahallesi Ilıcabaşı Mevkii’nde tren raylarıma bağlı bir köpek olduğu haberi ulaştı. Aldığı haber ile Aydın Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Personeli hemen olay yerine gitti. Olay yerine ulaşan ekipler yürekleri sızlatan ve tüyleri diken diken eden korkunç manzarayla karşılaştı. Ekipler tren raylarına bağlanmış bir köpek cesedi buldu. Vicdansız caniler köpeğin başını tam trenin geçeceği rayın üzerine koyup kaçmasın diye de sıkıca bağlamışlar ve maalesef ekipler oraya gelene kadar tren çoktan köpeğin üzerinden geçmişti.

BİR SAAT SONRA YİNE AYNI İHBAR
Olay yaşandıktan bir saat sonra ihbar hattına bir haber daha geldi. Aydın Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Ekipleri yine hemen olay yerine koştu. Ekipler bu kez de aynı manzara ile karşılaşmamak için adeta dakikalarla yarıştı. Olay yerine giden ekipler bu arada hemen Gar Müdürlüğünü arayarak tren seferlerinin durdurulmasını istedi. Ekiplerin hızlı davranması ile bu kez korkulan olmadı ve aynı yerde bu kez iki adet yavru köpek yine başları rayların üzerinde kaçmaması için de sıkıca bağlanmış vaziyette buldu. Çevrede gerekli güvenlik önlemlerini alan ekipler hemen 2 adet yavru köpeği kurtardı. Köpeklerin kurtarılmasının ardından tren seferleri 5 dakika gecikme ile tekrar seferlerine başladı.

Olaya şahit olan vatandaşlar, “Aslında bizim mahallemiz sakin bir mahalle, burada yaşayan insanların çoğu emekli, fakat bu tür olayın yaşanması hepimizi üzdü. Köpek, canilerinin bir an önce yakalanmasını ve hak ettiği cezayı bulmalarını istiyoruz. İnsan demeye dilimizin varmadığı bu caniler hayvanları bunu yapıyorsa gün gelir insana da aynı şeyleri yapabilir. Kadına şiddet çocuğa şiddet derken şimdi de hayvanlara şiddet bizleri çok üzülüyor.” dediler.