Aydın Sökeli CHP Gençlik Kolları Üyesi Elvan Özbil’in sosyal medya hesabındaki paylaşımlarında en son gerçekleşen kongreden yeniden ‘Genel Başkan’ seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alması, CHP içinde infiale neden oldu.


 

Aydınlı CHP’li genç sosyal medya paylaşımları ile partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Bir dönem Aydın Kadın Kolları Kongre Delege Üyeliği yapan ve Söke Gençlik Kolları Başkanlığı Seçimlerinde yönetim kurulu adayı olan Aynı zamanda Söke Belediye personeli olan Elvan Özbil, Kılıçdaroğlu’nu Başbakan Binali Yıldırım ile gülerken çekilen fotoğrafı ve sosyal medya paylaşımları için kınadı.


KILIÇDAROĞLUNA “YETER ARTIK YA “
“Yeter artık ya” diyerek paylaşımda bulunan CHP’li genç, Kılıçdaroğlunu kararsız olarak tanımladığı paylaşımında; “Genel Başkan bir karar versin YSK’yı protesto etmeli mi etmemeli mi? CHP destekliyor mu desteklemiyor mu? “ , “ Kendi partililerinin bile kendilerine olan inancı yok etmek üzereler, yeter artık ya” paylaşımları ile tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve eğitimci Semih Özakçan’ın işe iade edilmek için ölüm orucuna başlamasına “Çok geç olmadan görevlerine iade edilmesini diliyorum” paylaşımındaki desteğini yetersiz bulan Elvan Özbil, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na karşı “Kınıyorum” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun gündeme ve partisine ilişkin paylaşımlarını yakından takip eden CHP’li gencin tepkisi bazı partililer tarafından sosyal medyada tepkiye neden oldu partililer ” son derece yanlış paylaşımlar sadece Genel Başkan değil tüm partililer hatta Belediye başkanlarımız hakkında sosyal medyada olumsuz eleştirileri olan birisi.” dediler