CUMHURBAŞKANINA BAĞIŞTA ZANLIYI KURTARAMADI

Aydın’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan 3’ü tutuklu, 8 sanıklı davada iki kişi beraat etti.


Diğer sanıklardan her biri 7 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılırken, tutuklu sanıkların tahliyesine karar verildi. Sanıklardan Ahmet Sekmen, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanyasına destek olmak için yapmış olduğu bağış makbuzunu gösterip mahkemeye delil olarak sundu. “Örgüt üyesi olsam bunu yapar mıydım?” dedi ancak ceza almaktan kurtulamadı.

 

Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ByLock kullanmak ve Bank Asya’dan kredi kartı sahibi oldukları iddiasıyla, silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan 3’ü tutuklu 8 sanık son kez hakim karşısına çıktı.

 

CUMHURBAŞKANINA BAĞIŞTA BULUNMUŞ

İddia makamının vermiş olduğu mütalaaya katılmadıklarını belirten polis memurlarından Y.T.’nin vekili, ByLock’tan yargılanan müvekkilinin hiçbir yazışma içeriklerinin olmadığını, adının Mor Beyin listesinde çıktığını belirterek iddia makamının mütalaasını değiştirmesini ve beraatini talep etti. Sanık müdafi avukatlarının yapmış olduğu savunmanın ardından polis memurlarına son sözleri soruldu.

 

Sanıklardan Ahmet Sekmen, “FETÖ terör örgütü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı 2014’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde desteklemedi. Ben ise Cumhurbaşkanımızı desteklediğim için bağışta bulundum. Örgüt üyesi olsam bunu yapar mıydım?” diyerek, bağış makbuzunu mahkemeye delil olarak sundu.

 

“TERÖRİST OLARAK YARGILANMAK AĞRIMA GİDİYOR”

Davada yargılanan Bülent Kemik, tutuksuz yargılanan eşinin telefonunda ByLock çıktığını ancak eşinin akıllı telefon kullanmayı, program indirmeyi bilmediğini ve interneti sınırlı olduğu için zaman zaman eşinin telefonunu kullandığını söyledi. Gafur Gökçen, 30 yıl bu devlete hizmet vermiş, Güney Doğu’da teröriste karşı mücadele edip bizzat hendek savaşlarına katılmış ve gazi olmuş biri olarak terörist olarak yargılanmasının çok ağrına gittiğini söyledi.

 

“BİZ TERÖRİST DEĞİLİZ”

Üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyen polis memurları, “Biz terörist değiliz. Ülkemizi çok seviyoruz. Gidecek başka bir ülkemiz yok. Milletimize, devletimize zarar verecek hiçbir şey yapmadık. Burada terör örgütü üyesi suçundan yargılanmaktan derin üzüntü duyuyoruz” diyerek beraatlerini istedi.

 

HAPİS CEZASIYLA BİRLİKTE GELEN TAHLİYE SEVİNCİ

Mahkeme heyeti, iddia makamının verdiği mütalaa doğrultusunda polis eşi T.K. ve Mor Beyin uygulamasına takılan Y.T.’nin beraatine karar verdi. Diğer sanıkların her birine 7 yıl 4 ay hapis cezası verilirken tutuklu sanıklar Bülent Kemik, Ahmet Sekmen ve Reyis Doğanbey’in de tahliyesine karar verildi.