MOTOSİKLET YARIŞÇILARI YENİPAZAR’DA BULUŞTU

Yenipazar Enduro Motosiklet Derneği, Ege Bölgesi Enduro Motosiklet yarışçılarını ağırladı. Kaynaşma şenliğinde, yarışlara yeni başlayanlara teknik ve taktik eğitimleri de verildi.


Yenipazar Enduro Motosiklet Derneği, motosiklet yarışçılarına ev sahipliği yaptı. Yenipazar Çamlık Mevkisi’nde hazırlanan yarış pistinde düzenlenen kaynaşma şenliğine, 40 enduro motor yarışçısı katıldı. Aydın il genelinden ve Milas, Marmaris’ten gelen motorcuların ağırlandığı şenlikte, mangal partisi de düzenlendi.

Yenipazar Enduro Motosiklet Derneği Başkanı Murat Kocabıyık, 2017 etaplarının ardından böyle bir kaynaşma etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Başkan Kocabıyık, “Bu yıl içerisinde 5 ayrı etapta yarışlar düzenledik. Bu yarışların sonuncusu Ekim ayında Fethiye’de gerçekleşti. Düzenlediğimiz şenliğe 5 profesyonel yarışçı arkadaşımız ile bu işe gönül vermiş ve yarışmalara katılmak isteyen arkadaşlara teknik bilgiler, taktikler verildi. Hem kaynaşma hem de eğitim ağırlıklı bir faaliyet oldu. Amacımız motosiklet hevesi olan insanları bilinçli bir sürücü haline getirmek, sıkça duyduğumuz ve şahit olduğumuz kazaları minimuma indirmek. Ayrıca, 2018 yılında yapılacak olan Enduro Motosiklet yarışları hakkında da fikir alışverişinde bulunduk” dedi.