Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ADÜSEM ) ile Aydın’da bir Alışveriş Merkezi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği kişisel gelişim atölyeleri yoğun ilgi gördü. Program kapsamında gerçekleştirilen makyaj eğitimine ise kadınların yanı sıra erkekler de merakla takip etti. 

Aydın Zeytin Meydanı’nda gerçekleştirilen programda canlı sunum eşliğinde uzmanlar kadınları, gidecekleri program, görünümleri ve istedikleri tarza uygun olarak makyajladı. Hafta sonu gün boyu devam etkinlikler kapsamında Aydın’a gerek alış-verişe gerekse hafta sonunu değerlendirmeye gelenler renkli bir gün yaşadı. Makyaj konusu kadınları daha çok ilgilendirmesine rağmen güzellik eğitimlerine kadınlar kadar erkekler de yoğun ilgi gösterdi.

Aydın’da bir Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen kişisel gelişim atölyeleri çalışmaları hakkında bilgi veren ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer, ADÜSEM olarak çeşitli konularda halkın bilinçlenmesi amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti.


ADÜSEM’in 13 Aralık 2007 yılında kurulduğunu belirten Prof. Dr. Törün Özer, “Adnan Menderes Üniversitesi’nin eğitim-öğretim verdiği ve araştırma yaptığı tüm alanlarda ön lisans, lisans ve lisansüstü öğretim programları dışında kalan eğitim-öğretim programları düzenlemek, kamu, özel sektör ve uluslararası kurum, kuruluş ve kişilere yönelik olarak ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim programları geliştirmek ve uygulama yoluyla, Üniversitenin, kamu kuruluşları, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğini geliştirmek amacıyla ADÜSEM yaklaşık 10 yıl önce kuruldu. Misyonumuz; Üniversitenin eğitim verdiği ve araştırma yaptığı tüm alanlarda ve halkın eğitime ihtiyaç duyduğu konularda eğitim ve sosyal etkinlik programlarını düzenleyerek Üniversitenin kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Vizyonumuz ise kamu, özel sektör ve uluslararası kurum, kuruluş ve kişilere yönelik olarak ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim programları geliştirmek ve uygulama yoluyla, Üniversitenin, kamu kuruluşları, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğini geliştirmektir” diyerek hafta sonu da Aydın ile ilgili zeytinyağı tadımından makyaj yapmanın püf noktalarına kadar çeşitli konularda oluşturulan kişisel gelişim atölyelerinde çalışma yaptıklarını söyledi.