23. SIRADA ADÜ VAR

Eğitim, sağlık, iktisat, turizm gibi alanlarda yaptıkları araştırmalarla dikkate değer raporlar sunan “US News and World Report”un 2017 verilerine göre, Adnan Menderes Üniversitesi, en iyi Türk Üniversiteleri listesinde 23’üncü sırada yer aldı.

ADÜ Basın Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, US News and World Report’un “Eğitim” alanındaki verilerine göre, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi listesine 999’uncu sıradan giriş yapan Adnan Menderes Üniversitesi’nin , en iyi Türk Üniversiteleri listesinde 23’üncü sıraya yerleştiği belirtildi.

Açıklamada, okulların ve akademisyenlerin araştırma performansları değerlendirilerek elde edilen bu verilerin, dünyadaki akademik çevreler tarafından önemli veriler olarak kabul gördüğüne dikkat çekildi.

 

VETERİNERLİK FAKÜLTESİ İKİNCİ

2016-2017 Akademik Yılı Veterinerlik alanındaki URAP verilerine göre, Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Türkiye ikincisi olurken, Fakülte Dünya Üniversiteleri listesinde ise 170’inci sırada yer aldı. ADÜ Veteriner Fakültesi, Türkiye Veteriner Fakülteleri arasında akredite olmuş beş üniversiteden biri olarak dikkat çekiyor.