CHP DİDİM MERKEZDE DELEGELER BELİRLENDİ

0
111

Sharing is caring!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Didim İlçe Örgütü, ilçenin merkez mahallelerindeki delege seçimlerini tamamladı. 8 mahallede kongre ve ön seçim delegeleri belirlendi.

CHP Didim İlçe Örgütü, Esra Karakaya Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen seçim ile Altınkum, Çamlık, Efeler, Yeni Mahalle, Hisar, Cumhuriyet, Mavişehir ve Mersindere mahallelerindeki kongre delegesi ve ön seçim delegelerini belirledi. 4 listenin yarıştığı seçimler sonucu, mevcut İlçe Başkanı Gökmen Karataş’ın kırmızı listesi Altınkum, Çamlık ve Mersindere mahallelerinde kazanırken, Efeler, Yeni Mahalle, Cumhuriyet, Hisar ve Mavişehir mahallerinde Nurettin Koçak’ın sarı listesi kazandı. Sarı listeden 123, kırmızı listeden 45 delege seçildi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından delegenin çoğunluğunu alan, sarı liste ile seçime giren Nurettin Koçak, diğer adaylar ile birlikte parti üyelerini selamlayarak, “Kazanan CHP oldu” dedi. Gazetecilere de açıklama yapan Koçak, demokratik bir seçim olduğunu belirterek, “Kazananı, kaybedeni yok. CHP kazandı. Bugünkü seçim birinci aşamasıydı, yarın dış mahallelerde seçim yapılacak. 1,5 ay sonra da ilçe kongresi var. Büyük katılım oldu. Tüm partililerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Didim İlçe Örgütü, yarında dış mahalle delege seçimlerini yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin