ALEMLER’İN SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

0
87

Sharing is caring!

Karacasu’da bir süredir susuzluk sorunu yaşanan Alemler Mahallesi’nde yol ve parke çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de su sorununa el attı.

Karacasu’nun Alemler Mahallesi’ndeki su sorununu çözmek için kaynak arayışına giren Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri, yaptıkları iki sondaj çalışması neticesinde 165 metre derinlikten kaynak ortaya çıkardı. Geçiminin büyük kısmını yaylalarında yetişen elmacılıktan sağlayan Alemler Mahallesi’nde su sorununun ortadan kalkması ile büyük bir sorun daha ortadan kalkmış olacak.

Alemler Mahallesi’nde yapılan sondaj çalışmalarını Başkan Yardımcısı Erdinç Gümüş ve Alemler Muhtarı Muhammed Dibek ile birlikte yerinde inceleyen Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, kaynağın çıktığı noktada incelemede bulundu. Başkan Büyükyapıcı, “Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar neticesinde İlçemiz Alemler-Dereköy ve Güzelköy Mahallelerinde yaşanan su sorunları nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleriyle Alemler Yaylası’nda yapmış olunan kaynak çalışmaları sonuç verdi. Alemler Mahallesi’nde yapılan iki sondaj çalışmasında 165 metre derinlikten can suyu olacak bir su kaynağı ortaya çıkarıldı. İçme suyu ve birçok alanda kullanılabilecek olan kaynak suyu mahallelerin su depolarına aktarılarak vatandaşların su sorununa çözüm olacak” dedi.

Alemler Mahallesi Muhtarı Muhammet Dibek yaptığı açıklamasında “Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, Karacasu Belediye Başkanımız Mustafa Büyükyapıcı’ya mahallemize yapmış oldukları çalışmalardan ötürü öncelikle mahallem adına teşekkür ediyorum. Gerçekten bizim ve yaylalarımız için önemli olan bu su kaynağı ile tarımsal faaliyetlerimiz artacak, mahallemize bereket gelecek inşallah” diye konuştu .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin