PROJENİN DEVAMI İÇİN AYDIN’DA KERMES DÜZENLENECEK

Aydın Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AY-SİAD) kadın girişimciler ve aileleri kahvaltıda bir araya geldi.

Kadın girişimcilerin birlik ve beraberliklerini pekiştirmek amacıyla düzenlenen kahvaltıda AY-SİAD Kadın Girişimcilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Şadiye Altın, Aydın’ın mahallelerindeki okullar için düzenlenecek kermes hakkında bilgi verdi.

 

AY-SİAD olarak sivil toplum yararına çeşitli faaliyetler düzenlediklerini ifade eden AY-SİAD Kadın Girişimcilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Şadiye Altın, “Dernek üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz sıklıkla bir araya geliyor ve arkadaşlık-dostluk bağımızı günden güne güçlendiriyoruz. Ancak, üyelerimizin eşleri ve kadın girişimcilerimiz hem çalışma hayatı yoğunluğu hem de ev hanımlığı sorumluluğu taşıdıklarından dolayı sık sık bir araya gelme fırsatı yakalayamıyoruz. Bu nedenle, bizler de aramızdaki samimiyeti ve aile bağını sağlamak adına fırsat buldukça bu tarz organizasyonlarla bir araya gelerek, hem kadın girişimcilerimiz, hem de üyelerimizin eşleri olarak birlikte hoş vakitler geçirip günlük hayatın stresinden bir nebze uzaklaşmaya çalışacağız” dedi.

“CENNET ANALARIN AYAKLARININ ALTINDADIR”

Türk Milleti’nin fertlerinin kadınlara verdiği önemi ve değerin hep farkında olarak yaşadıklarını kaydeden Altın, “ ‘Cennet Anaların Ayaklarının Altındadır.’ Hadis-i Şerif’ini kendimizde her zaman hissederken annelik duygusu yaşayamayan çocukların ve hayattan bizler kadar tat alamayan çocuklarında olduklarını biliyoruz. Bizlerde bunun için Derneğimiz Yönetim Kurulunda yaptığımız toplantılarda her zaman çocuklar ve eğitim üzerine sosyal sorumluluk projeleri hazırlamaya ve geliştirmeye çalışıyoruz. ‘Bir Çocuk da Sen Giydir’ sloganı ile 10 Ekim Salı günü Sevgi Yolu Ziraat Bankası önünde destek kermesi düzenlemek istiyoruz. Elde edilen gelir ile köy okullarında önceden belirlediğimiz ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık kıyafetlerini 29 Ekim haftasında ulaştırıp o masum kalplerinin sıcaklıklarını biraz daha biz ısıtmak için onlarla kucaklaşmayı planlıyoruz” diye konuştu.