CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI AYDIN ETABI AÇIKLANDI

0
125

Sharing is caring!

Bu yıl 53’üncüsü düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 10 – 15 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

13 Ekim 2017 tarihinde Aydın sınırları içindeki Çine, Efeler, İncirliova ve Germencik ilçelerinden geçecek olan 4.Etap yarışları için Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda . Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay başkanlığında Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, çeşitli kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri ile birlikte 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu hakkında kamu kurum ve kuruluşlara görev ve sorumlulukları hakkında bilgilendirme yapıldı. Gerçekleştirilen toplantının ardından Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kutlu ve MHK Asbaşkanı Ali Badak Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’i makamında ziyaret ederek 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu hakkında yapılacak çalışmalarla ile ilgili görüşme gerçekleştirildi.

Ziyarette, Cumhurbaşkanlığı makamı himayesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ülkemizin tanıtımı için de çok büyük bir öneme sahip olduğu vurgulandı.

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ;

1. Etap 10 Ekim Alanya-Kemer

2. Etap 11 Ekim Kumluca-Fethiye

3. Etap 12 Ekim Fethiye-Marmaris

4. Etap 13 Ekim Marmaris-Selçuk

5. Etap 14 Ekim Selçuk – İzmir

6. Etap 15 Ekim İstanbul –İstanbul güzergahıyla toplam 6 etapta tamamlanacaktır.

World Tour kategorisine yükselen Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu, 2017 yılında dünyaca ünlü sporcu ve takımların üst düzey mücadelesine sahne olacak. Yarışlar Eurosport olmak üzere 120’nin üzerinde ülkede, ulusal ve uluslararası prestijli kanallar aracılığıyla canlı ve banttan yayınlar ile dünya genelinde geniş bir erişim ağına ulaşacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin