ÇERÇİOĞLU’NDAN ÖĞRENCİLERE “HOŞGELDİNİZ” JESTİ

ÖSYM tarafından 8 Ağustos’ta açıklanan üniversite sonuçlarının ardından Adnan Menderes Üniversitesi’nde kayıt heyecanı yaşanıyor. 14 – 18 Ağustos tarihleri arasında devam eden kayıtlar kapsamında şehir dışından Aydın’a üniversite kaydını yaptırmaya gelenler için Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirlerarası otobüs terminali ve Atatürk Kent Meydanı’nda “Öğrenci Bilgilendirme Masası” kuruldu.

Aydın şehirleraraları otobüs terminalinde otobüsten iner inmez karşılanan öğrencilere Aydın ilinin tanıtım kitapçığı hediye edilerek kent ve toplu taşıma ile ilgili de bilgiler veriliyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ‘Sevgili gençler aramıza hoş geldiniz’ pankartıyla karşılanan öğrenciler için ayrıca indirimli otobüs kartlarının başvurusu da hemen gerçekleştirilerek kolaylık sağlanıyor.

Üniversiteyi kazanarak kente gelen öğrenciler, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin “bilgilendirme masası” hizmeti nedeniyle Başkan Çerçioğlu’na teşekkür ederek, “Aydın gibi modern ve çağdaş bir il de üniversite okuyacağımız için çok mutluyuz. Aydın tanıtım kitapçığı ve yapılan bilgilendirme sayesinde yeni geldiğimiz şehirde yabancılık çekmeyeceğiz. Çok güzel ve yerinde bir hizmet. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

ÇERÇİOĞLU, “TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE HOŞGELDİNİZ DİYORUM”

Büyükşehir olarak öğrencileri yalnız bırakmadıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Otobüs Terminali ve Atatürk Kent Meydanı’nda açılan Öğrenci Bilgilendirme Masalarımızda, Türkiye’nin birçok farklı şehrinden Aydın’a gelecek konuk öğrencileri ilk günlerinde yalnız bırakmayarak, kendilerini evlerinde hissedecek ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Aydınımıza gelen tüm öğrencilerimize hoşgeldiniz diyerek, başarılar diliyorum” dedi.