Karacasu’ya bağlı Büyükdağlı Mahallesinde koruma altında bulunan Küçük Arık Sokağının tehlike arz eden sorunları için Ankara’da toplantı yapılacak.

 
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı’nın babası konuyu kendilerini ziyarete gelen Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile paylaştı. Savaş, Ak Parti İlçe Başkanı ve Afrodisias Müze Müdürünü Ankara’ya davet etti.
ANKARA’YA ÇAĞIRDI
Şehit babası Avni Karabacaklı, “İşte bizim tabi bir yol sıkıntımız var. Yıllardır kaldı gitti. Koruma altında burası ama bizler için tehlike arz ediyor. İnsanın tepesine düşecek diye korkuyoruz. Yanlış anlaşılmasın. Burada tamam deniyor ama buradan çıkıldıktan sonra öyle kalıyor” ifadelerini kullandı. Kültür Müdürlüğünü devreye sokacaklarını ifade eden Milletvekili Mustafa Savaş, “İl Kültürün bütçesinden olmasa bile bakanlığın bütçesinden yaptırılabilir. Müze Müdürü ile birlikte Ankara’ya bekliyorum” dedi.
TOPLANTI DÜZENLENMİŞTİ
Konu ile ilgili olarak Şubat ayı içerisinde bir toplantı düzenlenmiş toplantıya Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Nusrettin Debre, Afrodisias Müze Müdürü Tenzile Uysal, Karacasu Belediyesi İmar Müdürü Mustafa Özdemir, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı, GEKA ve YİKOP temsilcileri katılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.