ARiFE GÜNÜ ŞEHİT OĞLUNUN MEZARINA GİTTİ

0
222

Sharing is caring!

Her bayram öncesi olduğu gibi arife günü de mezarlıklar kabir ziyareti yapanlarla doldu taştı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Efeler Kemer Mezarlığı ve Tellidede Mezarlığına kabir ziyaretine gelen vatandaşlar, kabir başlarında Kur’an-ı Kerim okudu.

Aydın’da Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklar ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşlar kabir başlarında dua ederken, bazıları da mezarların etrafında temizlik yaptı. Mezarlık çevresi arabalarla dolarken, Efeler Şehiriçi Özel Halk Otoları Kooperatifi Kemer Mezarlığına kadar hizmet verdi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Muğla’nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konakladığı otelde çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker’in ailesi şehitliği ziyaret ederek Eker’in mezarı başında bir süre dua etti.

Şehit babası Nihat Eker idam istediğini söyleyerek, “Faillerinin bir an evvel bulunmasını istiyorum. Bizim silahımızı, uçağımızı, tankımızı kullanarak bizi vurdular. Bunların idam olması lazım. Allah’ın gazabı üzerlerine olsun” dedi. Şehit annesi Güzel Eker, “Gariban gitti hepsi, ben oğlumun hiçbir şeyini göremedim. Hayaller kurarken, düğünü olur derken hepsi boşa gitti. Oğlum şehit oldu güzel bir mertebe, o cennette biliyorum ama ben kavruldum bütün şehit anneleri kavruluyor. Bunu yapanların idam olmasını istiyorum. Benim içim yandı, çocuğum hiçbir şeyini göremedim” diye konuştu.

Eşinin kabrini ziyarete gelen ve mezarını temizleyen Kazım Kadife, “Eşimi 9 yıl önce kaybettim. Zaman zaman eşimin kabrini ziyaret geliyorum. Bugün Arife günü olması dolayısıyla geldim” ifadelerini kullandı.

Kemer Mezarlığında gün boyunca gün Kur’an-Kerim okunurken, vatandaşlar mezarlık girişinde satılan çiçek ve mersin dalı satın aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin