MIZRAK, ATATÜRK’E YAPILAN SAYGISIZLIĞI KINADI

0
273

Sharing is caring!

CHP Kuyucak İlçe Başkanı Şeyhmuz Mızrak bir basın açıklaması yayınlayarak, Atatürk karşıtı yapılan saygısızlığa dur denilmesi gerektiğinin altınız çizerek, “Biz chp Kuyucak ilçe örgütü ve Kuyucak halkı. Olarak Atatürk resminin ve vecizesinin kaldırılmasını Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarının fiziksel müdahaleye varacak şekilde engellenmesini ve ilçemizin adının bu şekilde olumsuz olaylara konu edilmesini kınıyorum” şeklinde konuştu.

CHP Kuyucak İlçe Başkanı Şeyhmuz Mızrak, Kuyucak’ta Atatürk karşıtı yapılan saygısızlığa dur denilmesi gerektiğinin altını çizdiği bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Seçimi kazanır kazanmaz kadrolu işçileri chp li olduklari iddiasiyla haksız yere işten atan Kuyucak belediye başkanının Chp den rahatsızlığı kanun tanımaz boyutlara gelmis durumdadır.

Alt ve üst yapısı Büyükşehir tarafından yapılmış olan ve yasa gereği Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan bir alana ben istediğimi yaparim yasa da tanımam anlayışı ile Kuyucak belediyesi tarafından müdahale edilmiştir.

Yol trafiğe kapatılmış Büyükşehir personeline fiziki saldırıda bulunulmuş çalışmaları engellenmiştir.

Türkiye bir hukuk devleti olmak zorundadır. İşte biz bunun için “adalet” diyoruz. Hukukun üstünlüğü kanunların yasaların uygulanması gerektiğine inandığımız için “adalet” diyoruz. Ama bugün Kuyucak’ta yaşananlar hukuksuzluğun ve kanun tanımazlığın göstergesi olmuştur. Kuyucak Belediye Başkanı kendi sorumluluğunda olmayan bir bölgede kanunları hiçe sayarak sorumlu Aydın Büyükşehir Belediyesini çalıştırmak istememektedir. 6360 sayılı yasa açık olarak sınırları belirlediği Halde yapılanlar haddini aşmaktır. Yaşanan kanun tanımaz tavırlar ülkenin kurucusu Atatürk’e saygısızlığa kadar varmıştır. Bu kabul edilecek bir durum değildir. Üstelik kendi sorumluluk alanında Çalışma yapmak isteyen Büyükşehir personellerini darp etmişlerdir.

Biz chp Kuyucak ilçe örgütü ve Kuyucak halkı. Olarak Atatürk resminin ve vecizesinin kaldırılmasını Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarının fiziksel müdahaleye varacak şekilde engellenmesini ve ilçemizin adının bu şekilde olumsuz olaylara konu edilmesini kınıyor Kuyucak belediye baskanini yasalara uymaya ve parti gomlegini cikarmaya davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin