EN ZOR GÜNLERİNDE SAHİP ÇIKTI

Söke’ye bağlı Bağarası Mahallesinde etkili olan sağanak yağış, mahallenin içinden geçen Sarp Deresi’nin taşmasına neden oldu. Derenin taşmasıyla sel suları nedeniyle zemin kattaki birçok ev ve işyeri su altında kaldı. Taşkının ardından zarar gören vatandaşlara Aydın Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Vatandaşlar, 105 Evler mevkiinde bulunan bölgeye anında müdahalede bulunan büyükşehir ekiplerine memnuniyetlerini ifade etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Bağarası Mahallesi’nde yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşları bir an olsun yalnız bırakmadı. Geçtiğimiz günlerde sağanak yağış nedeniyle Hürriyet Mahallesi diye tabir edilen bölümde yaşayan vatandaşlara yaşanan sel baskınında mağdur olan yardımların devam ettiği öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mağdur olan vatandaşlara sıcak yemek dağıtımında bulundu.

VATANDAŞ ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ
Bölgeyi adeta çamur deryasına çeviren aşırı yağış sonrası kısa süreli şoka giren bazı vatandaşlar Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak yardım istedi. Felaketi haber alır almaz harekete geçen Aydın Büyük Şehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı (ASKİ) ekipleri iş makineleri ile yoldaki çamurları, 8 adet vidanjör de bodrum katlara dolan suları temizledi. Bağarası Mahallesi’nin felaketinin eşiğinden döndüğünü söyleyen mahlle sakinlerindenHasan İncekara isimli vatandaş, “Birden başlayan yağmurun çok şiddetli olmasından dolayı hemen taşkın oldu. Ancak büyükşehir ekipleri vidanjörler ve iş makinaları ile anında sitemize gelerek yardımımıza koştu. Telefon ile ulaştığımız büyükşehir yetkilileri Yeniköy tarafında yolun kapalı olmasına rağmen araçları bizlere ulaştırdı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

[masterslider id=”2″]

TOPUKLU EFE’DEN ALLAH RAZI OLSUN
Aşırı yağışın ardından Büyükşehire bağlı tüm ekipleri bölgeye sevk eden Topuklu Efe, Bağarası halkının yanında olmaya devam etti. ASKİ, Fen İşleri ve Yol Şube ekiplerini bölgeye göndererek yaşanan sorunu kısa sürede çözüme kavuşturan Çerçioğlu, mağdur durumda olan vatandaşların sıcak yemek ihtiyacını karşıladı. Ramazan Ayı nedeniyle oruç ibadetini yerine getiren vatandaşların yapılan hizmet karşısında gözyaşlarına engel olamadığı görüldü. Aşırı yağışın ardından derenin taşması sonucu birçok evin bodrumunun ve bazı işyerlerinin su altında kaldığını söyleyen Bağarası Mahalle Muhtarı Ahmet Özdemir, “Hem afad olduğunda hem de sonrasında gerekli müdahalede bulunan Büyükşehir belediyesi ekiplerine ve vatandaşımızın mağduriyetini gideren Özlem Çerçioğlu’na verdiği hizmetler için teşekkür ederim. Mübarek Ramazan Ayı’nda oruç tutan vatandaşa sıcak yemek göndermek cennetle eş değer. Bugün için bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Allah razı olsun Özlem başkanımızdan” dedi.