Mesleğinin ne olduğunu öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız

Norveç’te yaşayan ve itfaiyeci olarak görev yapan 30 yaşındaki Gunn Narten, güzelliği ve fitness tavsiyeleriyle tüm dikkatleri üzerine topladı.
Norveçli 30 yaşındaki Gunn Narten, güzelliğiyle Instagram’da kendisine bir takipçi ordusu yaratmayı başardı.
Bir kadın için pek de alışkın olunmayan itfaiyecilik mesleğini icra eden Narten, ayrıca fitness eğitmeni olarak da çalışıyor.
Halihazırda itfaiyeci olarak çalışmasıyla şaşırtan Narten, ayrıca bir itfaiye aracını kaldırabilecek kadar da güçlü.
Her zaman aktif olmayı sevdiğini belirten Narten, 19 yaşındayken itfaiyeciyi olmaya karar vermiş. “İtfaiyeci olmak istediğimde annem ‘Hiç kadın itfaiyeci olur mu?’ diye sordu. Ben de ‘Neden olmayayım’ dedim.

Narten, spora olan ilgisini de şöyle açıkladı: “Vücudum hakkında daha çok bilgi edinip fitness’ın beni nasıl etkileyeceğini görmek istedim.
Güçlü olup iyi bir vücuda sahip olmalıyım, erkeklere ayak uydurmam gerekiyor, iş arkadaşlarımla çok iyi bir ilişkim var, aile gibiyiz. İş yerinde 24 veya 48 saatlik mesai saatleri uygulaması var, bu nedenle boş vaktim de çok. Çalışıp aktif olmayı seviyorum. İşimi icra edebilmem için vücudumun güçlü olması gerek.”
Bazı erkeklerin işini korkutucu bulduğunu ve bunun kendisini caydırmadığını belirten Narten “Birçoğu da bunun etkileyici olduğu görüşünde, bazıları da korkuyor” dedi.
Narten, Instagram hesabını da insanları hayallerinin peşinden gitme konusunda teşvik etmek ve istedikleri her şeyi yapabileceklerini göstermek amacıyla açtığını söyledi.