CHP’li Altıntaş’tan sert tepki: “Konudan ne kadar uzak ve bilgisiz olduğunu bizlere göstermiştir”

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Barış Altıntaş’tan, AK Parti Efeler ilçe Başkanı Aytaç Arslan’ın şehircilik ve imar hakkında yapmış olduğu açıklamalara cevap geldi. İlçe Başkanının yapmış olduğu açıklamaları konudan oldukça uzak ve bilgisizce bulan Meclis Üyesi Altıntaş şu ifadeleri kullandı:

“AKP ilçe başkanının mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait bir parselde yapılan plan değişikliğine ilişkin açıklaması, konudan ne kadar uzak ve bilgisiz olduğunu bizlere göstermiştir.
Biraz araştırma yapsa ya da gelip bizlere sorsa aynı bölgede bundan bir süre önce yaklaşık 27 bin metre kare alanın spor ve sosyal alan olarak ilan edildiğini, hatta bununla da yetinilmeyip projelendirilerek yapımına başlandığını ve ülkemizin en modern spor tesislerinden birisinin hizmete açılmak üzere olduğunu bilirdi.
Aydın Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu bütün uygulamalarda mevzuat hükümlerine göre hareket etmektedir, bu teklif de meclisten ve komisyondan bütün partilerin oybirliği ile onaylanmıştır.
AKP ilçe başkanı kendi partililerinden yeterince bilgi alamadığı her türlü konuda bizlerden bilgi talep edebilir. Kendisine her konuda bilgi vermekten memnuniyet duyarız.”